Etsy’de İndirim Çeşitleri ve Etsy İndirim Kuponu Oluşturma

Bu yazımda Etsy’de dükkân sahiplerinin yapabileceği indirim çeşitlerini ve detaylarını bulacaksınız.

Etsy’de farklı amaçlara yönelik, dükkan genelinde, belli ürünlerde veya belli müşterileri hedefleyen indirimler başlatabilir, indirim kuponları oluşturabilirsiniz. Etsy’de indirim uygulamak isteyen satıcılar için 3 farklı yöntem bulunuyor:

1. Run a Sale (İndirim başlat): Tüm dükkânda veya istediğiniz ürünlerde koşullar ve süre belirleyerek indirim başlatma

2. Send offers to interested shoppers (İlgili müşterilere teklif gönder): Bir ürünü favoriye ekleyen veya sepette bırakanlara Etsy’nin kupon göndermesi

3. Create a coupon (Kupon oluştur): Sosyal medyada veya istediğiniz bir müşteriyle paylaşabileceğiniz bir indirim kuponu oluşturma

Hepsi hesap panelinden Marketing > Sales and Coupons > sağ üstte New Special Offer’a tıklayarak başlatılıyor.

RUN A SALE

Koşullar ve süreyi siz belirlersiniz ve tüm dükkânda veya istediğiniz ürünlerde başlatabilirsiniz. Bu indirim stok fazlasını eritmek veya özel gün ve dönemlerde kampanya yapmak için uygundur.

SEND OFFERS TO INTERESTED SHOPPERS

Etsy’de hesap kapatılmasına sebep olan en yaygın hatalardan biri dükkân sahiplerinin ürünü favorileyen kişilere indirim kuponu ya da dükkâna davet eden mesajlar göndermesi. Bu, Etsy’de kural ihlalidir.

Favoriye alanlara ve sepette ürün bırakanlara indirim kodu göndermek için bu alandan indirim oranı belirliyorsunuz. Etsy indirim kuponunu bu kişilere sizin adınıza gönderiyor.

Süresi siz durdurana kadar devam eder. Durdurmak istediğinizde Sales and Coupons sayfasında ilgili kampanyanın altında “See details and manage” bölümünden sonlandırılır.

CREATE A COUPON

Bu indirim kuponunun amacı müşteri sadakati oluşturmak ve müşteriyi daha çok harcama yapmaya teşvik etmektir. Örneğin müşteriye sonraki siparişinde kullanabileceği bir indirim kodu oluşturmak istiyorsanız bu bölümden yapılır. Yine koşullar ve süreyi satıcı belirler ve tüm dükkânda veya seçili ürünlerde başlatılabilir.

Bu indirim türünde dikkat edilmesi gereken nokta; müşteri bir siparişe uyguladıktan sonra kupon geçerliliğini yitirmemekte ve aynı kuponu birden fazla kez kullanabilmektedir. Dolayısıyla sadece bir kere kullanılabilsin istiyorsanız kullanıldıktan sonra durdurmanız gerekir. Yine Sales and Coupons sayfasında ilgili kampanyanın altında “See details and manage” bölümünden durdurulur.

Etsy’de indirim yapma ile ilgili aklınıza takılan bir şey olursa sorularınızı yorumlara yazabilirsiniz.

8 comments

  1. selam. ürün listelerken kargo maliyetini kotarma adına , 3 al 1 öde vb açıklamlar yapabiliyor ve ürünü bu hali ile satışa sunabiliyor muyuz ? etsy buna karşı bir yaptırım uygulayabilir mi ? neden tek tek listelemiyorsun vb gibi. teşekkürler

  2. Merhaba,mağazamda % 25 in altında indirim yapamıyorum.Bazı mağazalar % 5 indirim yapıyor…Benim mağazamda indirimler % 25 den başlıyor…Yardımcı olursanız sevinirim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir