Etsy’den Kazancınızı Arttıracak Yenilik: Etsy Share & Save Programı

Etsy, Eylül 2023 itibarıyla satıcıların kazancını arttıracak bir yenilik hayata geçirdi: Programın adı Share & Save yani Paylaş ve Tasarruf Et. Etsy Share & Save programıyla artık aldığınız her siparişin toplam tutarının %4’ü size iade edilecek! Bu yazımda programdan nasıl faydalanabileceğinizi ve geçerlilik koşullarını bulacaksınız.

Etsy Share & Save nedir?

Bu, Etsy’nin 6 Eylül 2023’te hayata geçirdiği bir nevi ortaklık veya ödül programı. Bu programa katıldığınız zaman, Etsy size özel bir link veriyor ve bu linke tıklayarak gelenlerden aldığınız her siparişin toplam tutarının %4’ünü iade ediyor, yani faturanızdan düşüyor. Katılım tamamen isteğe bağlı ve ücretsiz.

Etsy Share & Save programına nasıl katılabilirim?

Katılmak için aşağıdaki adımları takip edin:

1. Hesap paneli > Marketing > Share & Save sekmesine tıklayın.

2. Gelen sayfada önce “Join” butonuna tıklayın.

3. Açılan pencerede özel linkiniz yer alıyor. Yanındaki “Copy” butonuna tıklayarak kopyalayın.

4. İşte bundan sonra Etsy dükkânınızı paylaştığınız HER YERDE normal dükkan linkinizi değil, bu linki kullanmalısınız. Peki, buralar nereler olabilir?

  • Sosyal medya paylaşımlarınız ve profil bölümü (Instagram, Facebook, TikTok, Pinterest…)
  • Gönderdiğiniz e-mailler
  • Kartvizit ve teşekkürler kartı

GEÇERLİLİK KOŞULLARI

  • Bir kişi linkinize tıkladıktan sonra iade hakkı kazanabilmeniz için tam 30 günlük bir süreniz var. Yani kişi tıkladığı anda bir satın alma yapmamış olsa bile, sonraki 30 gün içinde gelip sipariş oluşturursa yine de bu iadeyi alabiliyorsunuz. 30 gün sonunda ise linkin süresi dolmuyor ama sizin haktan faydalanabilmeniz için tekrar tıklaması gerek.
  • Bu hak sadece Etsy dışından getirdiğiniz trafik için geçerli. Yani örneğin Etsy mesajlarında ya da ürün açıklamasında paylaşmanız iade hakkı kazandırmıyor.
  • Kişi 30 günlük çerçeve içinde linke tıklamışsa bile, sipariş vermeden önce en son Offsite Ads’e tıklayıp öyle satın almışsa haktan faydalanamazsınız ve Offsite Ads kesintileri uygulanır.

SIK SORULAN SORULAR

Dükkânımın değil de tek bir ürünün özel linkini paylaşabilir miyim?

Tabi ki dükkan ana sayfasına değil, sadece bir listing’e de yönlendirebilirsiniz. Listing’e ait özel linke ulaşmak için:

Hesap paneli > Listings > Listing’in altındaki ayar sembolü > Share

%4 iadeyi ne zaman alacağım?

Para iadeniz anında yapılacak. Tutarı Hesap paneli > Finances > Payment Account sayfasında “Share & Save refund” etiketiyle görebilirsiniz.

Hangi siparişlerin kendi linkimden geldiğini nasıl anlayabilirim?

Hesap paneli > Orders & Shipping sayfasında siparişin yanında Share & Save rozeti yer alır.

  • Etsy’nin konuyla ilgili makalesi burada
  • Direkt Etsy admin’lerine soru sormak isterseniz buradan

Etsy’nin yaptığı çeşitli yenilikler arasından satıcıları uzun zamandır en mutlu eden hamle bu oldu. Siz ne düşünüyorsunuz? Sorularınız varsa yorumlara yazabilirsiniz.

Tabi ki konu henüz çok taze, yeni bilgiler gelebilir. Güncellemeler olursa yazıya mutlaka ekleme yaparım.

Programa katılmayı ve dükkân/ürün linkinizi paylaşacağınız her yerde özel linkinizi yazmayı unutmayın. Herkese bol satışlar!

Etsy ipuçları için beni Instagram’dan takip edin:

@dijitalegirisim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir