Etsy’de Yeni Dükkân Açarken Nasıl Free Listing Kazanılır? Ücretsiz Listeleme İçin Etsy Davet Linki

Etsy’de ister ilk, ister ikinci, üçüncü dükkânınız olsun, yeni bir dükkân açacaksanız ücretsiz olarak 40 adet ürün listeleyebilirsiniz. Böylece Etsy’nin listing başına 20 cent’ten 40 adet için fatura edeceği 8 doları ödemeden sıfır maliyetle satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Dükkânınızı, aşağıdaki davet linkine tıklayarak açmanız halinde Etsy hem size hem de davet sahibi olarak bana karşılıklı olarak 40 adet bedava ürün listeleme ve ürün yenileme hakkı veriyor.

Bunun için dükkan açılışını gelen sayfadaki “Open a shop today” butonuna tıklayarak başlatmanız yeterli. Dükkanınızı açtığınızda 40 adet free listing hesabınıza otomatik tanımlanıyor. İlk listelediğiniz ürün de 40 ücretsiz hakkınızın içinden kullanılıyor.

Etsy’ye Önceden Üye Olanlar Free Listing’den Yararlanabilir mi?

Etsy’ye sadece üye olmuş ancak dükkânı henüz açmamışsanız da bu imkandan faydalanabilirsiniz. Ancak 1 ürün bile listelemişseniz geriye dönük olarak işe yaramaz. Yapabileceğiniz tek şey ya mevcut hesaptan devam etmek ya da illa free listing hakkından faydalanmak istiyorum diyorsanız hesabınızı kapatıp bir davet linki üzerinden yeni bir hesap açmaktır.

Önemli Bilgiler

 • Başka bir dükkân açacağınız zaman mevcut dükkânınızın hesabından kendinize davet gönderip yeni hesap açılışı yapmamalısınız. Bu Etsy’de kural ihlalidir.
 • 1’den fazla dükkânınız varsa, birindeki free listing’leri diğerine aktaramazsınız.
 • Free listing’lerin son kullanma tarihi yok ancak davet sahibi hesabını kapatırsa kalan kullanım hakkı varsa ortadan kalkar.

Size Ait Davet Linkiniz

Dükkân sahibi olarak sizin de kendinize ait davet linkiniz olacak. Böylece Etsy’de dükkân açacak olanlarla paylaşıp yine karşılıklı 40’ar adet free listing kazanabilirsiniz. Üstelik kişi sınırı da yok, dilediğiniz sayıda kişiyle paylaşabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapıp bu sayfaya tıklayın: https://www.etsy.com/invites/sell . Linkiniz burada. Aynı sayfa üzerinden e-mail adresleri girerek farklı kişilere yollayabilir veya linki kopyalayarak istediğiniz yerden (Facebook, Twitter) paylaşabilirsiniz:

Free Listing’ler Hesabınıza Ne Zaman Tanımlanacak?

Davet ettiğiniz kişi dükkânını açtığı zaman Etsy davet sahibi olarak size aşağıdaki gibi bir mail gönderir ve karşılıklı 40’ar adet listing kazandığınızı haber verir.

Bedava listing sayınızı Shop manager > Listings sayfasında sağ üst köşedeki “Add a Listing” butonunun yanında görebilirsiniz.

Şimdi yeni dükkân açmayı düşünüyorsanız eğer, tek  yapmanız gereken buraya tıklayarak “Open a shop today” demek.

Herkese yeni dükkanında başarılar 🙂

BENİ INSTAGRAM’DAN TAKİP EDİN

Online Etsy Eğitimi: Etsy’e Başlıyoruz. İncelemek için tıklayın:

36 comments

  1. Merhaba, galiba sizin davet linkinizin kotası dolmuş. Benim davet linkimi size göndersem buradan yayınlayabilir misiniz? Ben magazamı bu linkten açtım ama ücretsiz listeleme kazanamadım. Benim linkimi buradan yayınlarsanız hem sizin ziyaretçiniz artar hem de ben ücretsiz listeleme kazanırım.

   1. Merhaba. Davet linklerinin kotası yoktur, link sahibi istediği kadar davet gönderebilir. Ama nadiren tanımlanmayabiliyor. Etsy’e mesaj atarsanız tanımlıyorlar. Kullandığınız davet linkini de kendileriyle paylaşabilirsiniz.

 1. Merhaba, bu konu ile alakalı detay ararken sayfanıza ulaştım, ben bir iki kişiye davet gönderdim içlerinden biri mağaza açtı hatta ama açan kişide 40 listeleme aktif olurken bende olmadı. Dediğiniz gibi add listing kısmında da herhangi bir ibare bulunmuyor, bu konu hakkında yardımı olabilir misiniz acaba? Çünkü bana mailde geldi yani aslında her adım doğru ilerledi ama bende aktifleşmedi

  1. Merhaba. Hem davetinizle dükkan açan kişiye, hem de size maille 40 listing kazandığınıza dair mail gelmiş. Bu durumda her iki tarafın da hesap panelinde add a listing butonunun yanında ücretsiz listing sayısı yazar. Normal şartlarda böyle ilerliyor, bir sorun yok. PC’den kontrol ediyorsunuz değil mi? Ayrıca ürün listelediğiniz zaman hala ücret kesintisi yapıyor mu? Böyle bir durum varsa Etsy ile ietişime geçmelisiniz.

   1. Selin Hanım merhaba
    Bağlantınız ile hesabımı açmış olamama rağmen 40 listing kazandığıma dair bir mail almadım. Payment bölümünde de ücret talep ediliyor. Pc ‘den bakıyorum bu arada. Ne yapabilirim?
    İyi Günler

    1. Merhaba. Etsy’den sizin için bana mail geldi diye hatırlıyorum. Etsy’e mail atarsanız tanımlıyorlar. Açtığınız davet linkini kendileriyle paylaşabilirsiniz.

 2. Merhaba,Etsy profilimi açmak istiyorum. Link üzerinden açılış yaparsam davetiye hala geçerli mi? Yani 40 adet free listing için hala geçerli midir?

 3. merhabalar bu listeleme hakkı hala geçerli mi ? ben dediğinizi yaptım fakat open a shop todaye basıyorum herhangi bir olay olmuyor

  1. Merhaba. Evet hala geçerli. Bu haktan yararlanmak için önceden o e-mail adresi ile bir dükkan açılışı yapmamış olmanız gerekir. Yaptıktan sonra geriye dönük geçerli olmaz. Başlangıcı link üzerinden yapmalısınız. Davet linkine tıklayıp, open a shop butonuna bastığınızda sizden e-mail adresinizi girmenizi isteyen bir pencere açılır. Girip continue (devam et) tuşuna basarak süreci başlatmış olursunuz.

 4. Merhaba ben etsy de dükkan açtım dükkanımın linkini instagram sayfama nasıl yüklerim bulamıyorum yardımcı olur musunuz

 5. merhaba. ben sizin linkiniz aracılığıyla etsy mağazamı açtım ve bir ürün yükledim. ama hala ücretsiz 40 listeleme için mesaj gelmedi

  1. Merhaba. Hesap paneli > Listings sayfasının sağ üst köşesinde kaç adet ücretsiz listing’iniz olduğu yazar (PC’den bakın). Her gün linkimden açılış yapıldığına dair mailler geliyor ve ilk defa ücret kesildiğiyle ilgili bir geri bildirim aldım.

 6. Merhaba,
  Mağazamı sizin yüklediğiniz linkten açtım. Mağaza açılışı da oldu. 40 ürün listeleme hakkımı nereden görebilirim. Onaylandığına dair bir mail gelmedi.

  1. Merhaba. Bana isim ve soy isminizle açılış mailiniz geldi Etsy’den. Size de gelmiş olmalı spam kutunuzu kontrol edin. Bedava listing sayınızı Shop manager > Listings sayfasında sağ üst köşedeki “Add a Listing” butonunun yanında görebilirsiniz.

 7. benim hesabımda free 39 yazıyor ama ürün yüklerken ”There’s a non-refundable fee of $0.20 USD for each new listing – by publishing, you agree to pay this fee.” uyarısı çıkıyor yani ücretsiz listeleme hakkım bulunmuyor mu yani anlamadım.

 8. merhaba, ben sizin de bahsettiğiniz gibi 40 ücretsiz listeleme hakkı için gerekli adımları uyguladım ve bana bu 40 ücretsiz listeleme hakkı tanındı. fakat yeni sayfa açan arkadaşıma benim gönderdiğim linkten katılmasına rağmen tanımlanmadı. bende mailde var ve karşılıklı olarak tanımlandığı yazıyor. fakat böyle bir sey yok. add a listing kısmını da kontrol ettik durum yine aynı. bu sorunu nasıl çözebiliriz? neden bana tanımlanırken yeni sayfaya bu 40 listeleme hakkı verilmedi bir bilginiz var mı? nasıl çözebileceğimiz konusunda da yardımcı olursanız cok sevinirim.

 9. merhaba linkten mağaza girişi yaptım fakat ücretsiz listeleme aktif olmadı ücret kesintisi gözüküyor payment bölümünde

 10. Selin Hanım Merhaba
  Link üzerinden mağazamı açtım ama mail gelmedi ve Payment alanında listeleme ücreti gösteriyor. Ne yapabilirim ?
  Teşekkür Ederim

  1. Merhaba. Etsy’den sizin için bana mail geldi diye hatırlıyorum. Etsy ile iletişime geçerseniz tanımlıyorlar. Açtığınız davet linkini kendileriyle paylaşabilirsiniz.

 11. Merhaba, bu listeleme olayından mağaza açtıktan sonra haberim oldu. Açılmış mağazaya listeleme hakkı verilebiliyor mu?

 12. Merhaba, ben bu linkten open a shop todaya tıklıyorum fakat ilerlemiyor sebebi ne olabilir

  1. Merhaba. Bana Etsy’den aktif olarak dükkan açılışı gelmeye devam ediyor, bu durumda internet bağlantınız veya tarayıcınızla ilgili bir durum olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir