Etsy’de Yeni Dükkân Açarken Nasıl Free Listing Kazanılır? Ücretsiz Listeleme İçin Etsy Davet Linki

Etsy’de ister ilk, ister ikinci, üçüncü dükkânınız olsun, yeni bir dükkân açacaksanız ücretsiz olarak 40 adet ürün listeleyebilirsiniz. Böylece Etsy’nin listing başına 20 cent’ten 40 adet için fatura edeceği 8 dolar’ı ödemeden sıfır maliyetle satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Dükkânınızı, aşağıdaki davet linkine tıklayarak açmanız halinde Etsy hem size hem de davet sahibi olarak bana karşılıklı olarak 40 adet bedava ürün listeleme ve ürün yenileme hakkı veriyor.

Bunun için dükkan açılışını gelen sayfadaki “Open a shop today” butonuna tıklayarak başlatmanız yeterli. Dükkanınızı açtığınızda 40 adet free listing hesabınıza otomatik tanımlanıyor. İlk listelediğiniz ürün de 40 ücretsiz hakkınızın içinden kullanılıyor.

Etsy’ye Önceden Üye Olanlar Free Listing’den Yararlanabilir mi?

Etsy’ye sadece üye olmuş ancak dükkânı henüz açmamışsanız da bu imkandan faydalanabilirsiniz. Ancak 1 ürün bile listelemişseniz geriye dönük olarak işe yaramaz. Yapabileceğiniz tek şey ya mevcut hesaptan devam etmek ya da illa free listing hakkından faydalanmak istiyorum diyorsanız hesabınızı kapatıp bir davet linki üzerinden yeni bir hesap açmaktır.

Önemli Bilgiler

  • Başka bir dükkân açacağınız zaman mevcut dükkânınızın hesabından kendinize davet gönderip yeni hesap açılışı yapmamalısınız. Bu Etsy’de kural ihlalidir.
  • 1’den fazla dükkânınız varsa, birindeki free listing’leri diğerine aktaramazsınız.
  • Free listing’lerin son kullanma tarihi yok ancak davet sahibi hesabını kapatırsa kalan kullanım hakkı varsa ortadan kalkar.

Size Ait Davet Linkiniz

Dükkân sahibi olarak sizin de kendinize ait davet linkiniz olacak. Böylece Etsy’de dükkân açacak olanlarla paylaşıp yine karşılıklı 40’ar adet free listing kazanabilirsiniz. Üstelik kişi sınırı da yok, dilediğiniz sayıda kişiyle paylaşabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapıp bu sayfaya tıklayın: https://www.etsy.com/invites/sell . Linkiniz burada. Aynı sayfa üzerinden e-mail adresleri girerek farklı kişilere yollayabilir veya linki kopyalayarak istediğiniz yerden (Facebook, Twitter) paylaşabilirsiniz:

Free Listing’ler Hesabınıza Ne Zaman Tanımlanacak?

Davet ettiğiniz kişi dükkânını açtığı zaman Etsy davet sahibi olarak size aşağıdaki gibi bir mail gönderir ve karşılıklı 40’ar adet listing kazandığınızı haber verir.

Bedava listing sayınızı Shop manager > Listings sayfasında sağ üst köşedeki “Add a Listing” butonunun yanında görebilirsiniz.

Şimdi yeni dükkân açmayı düşünüyorsanız eğer, tek  yapmanız gereken buraya tıklayarak “Open a shop today” demek.

Herkese yeni dükkanında başarılar 🙂

2 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir